Zadar na Višnjiku porazio Cibonu

28.02.2019.

23:33

Petnaesto kolo HT Premijer lige donijelo je u Krešinom domu hrvatski derbi između Zadra i Cibone. Do pobjede su stigli igrači Ante Nazora rezultatom 79:76. Najučinkovitiji u redovima Zadra bio je Luka Božić s 21 postignutim košem dok je kod Cibone najviše 12 ubacio Krešimir Ljubičić.

Igrala se osma minuta a Zadar je vodio 14:13 dok je nakon prve četvrtine bilo 22:16 za domaćina.

Serijom 7:0 Cibona je krenula u drugoj dionici, brzo je Zadar konsolidirao svoje redove te je u petnaestoj minuti poveo 31:28. Opet je uslijedilo razdoblje bolje igre gostiju koji su na poluvremenu vodili 39:44.

Vukovi su otišli i na +10 (39:49) u dvadeset i drugoj minuti. Tricama Vukovića i zakucavanjem Dašića, Zadar je preokrenuo tijek susreta te je na ulasku u zadnji period bio u prednosti 66:61.

Odljepio se domaći sastav četiri minute prije kraja na 77:67. Došla je Cibona do 77:73 ali to je bilo sve. Zadar je uspio susret privesti kraju u svoju korist te je slavio s ranije spomenutih 79:76.