Zadar neodlučeno s Hajdukom, KK Zadar poražen

17.03.2013.

20:03

Autor: Toni Pajkin

Zadar - Hajduk 1:1, a u Mađarkoj košarkaši Zadra poraženi su s 90 prema 79. Spas će sada morati tražiti u susretu sa Splitom izravnim konkurentom u borbi za opstanak u posljednjoj utakmici ABA lige.

Dvadeset i četvrto kolo Prve HNL donijelo je na Stanovima susret između Zadra i splitskog Hajduka. Za Zadrane sve je počelo kao u snovima. Poveli su u 25 sekundi, strijelac je bio Igor Banović. Prednost su Zadrani imali sve do 34. minute kada je poroznost u obrani domaćina iskoristio Mijo Caktaš i svojim pogotkom izjednačio rezultat.

U nastavku obje momčadi imale su po nekoliko izglednih prilika ali golova više nije bilo. Ovim osvojenim bodom Zadar je skočio na tablici jedno mjesto i sada se s 24 osvojena boda nalazi na devetoj poziciji. U sljedećem kolu očekuje ih gostovanje na Maksimiru kod Dinama.

Za razliku od nogometaša koji su osvojili bod, košarkaši se iz Mađarske vraćaju praznih ruku. U predzadnjem kolu ABA lige Szolnoki ih je svladao rezultatom 90:79. Nešto bolji od ostalih kod Zadra bio je Goran Vrbanc s 20 koševa dok je Ante Delaš postigao 17.

Hoće li i naredne sezone igrati u regionalnom društvu Zadrani će znati u subotu kada ih u ogledu posljednjeg kola očekuje na Višnjiku sraz sa Splitom. Pobjednik tog susreta osigurat će ostanak u ligi dok će poraženi od naredne sezone igrati u A-1 hrvatskoj ligi.