20:27 / 09.11.2013.

Zadar "poklonio" Igokei pobjedu

Pobjeda Igokee u Zadru rezultatom 80:79 u susretu 7. kola košarkaške ABA lige. Ni devet koševa prednosti Zadru nije bilo dostatno za susret mirno privesti kraju u svoju korist.

Loših prvih dvadeset minuta odigrali su domaćini. Već u 8. minuti Igokea je imala prednost od deset razlike dok su u 17. vodili 37:26. Serijom 9-0, Zadar se približio na četiri koša zaostatka te se na poluvrijeme otišlo rezultatom 41:37 za goste.

Odlučnije su u nasatvku zaigrali Zadrani te su u 23. minuti stigli do izjednačenja a po prvi puta su i poveli u 26.minuti ubačajem Dijana za 55:54.  Uoči odlučujučih deset minuta Zadar je vodio 63:60, tri minute kasnije imaju i plus 9 (69:60).  Igrači Igokee se ne predaju, smanjuju prednost, dolaze na zaostatak od svega pola koša a tricom Štembergera tridesetak sekundi prije kraja opet vode, 77:76.

Ostatak ogleda odigrali su bolje, bili su smireniji iako su domaćini imali napad za pobjedu koji su prokockali, točnije, najbolji igrač Zadra, Lawrence pucao je bespotrebno tricu i tu je priči bio kraj.

Andrew Lawrence je susret okončao s 26 koševa dok su kod Igokee, Jorović i Nikolić postigli 15. Novim porazom, Zadar i dalje ostaje pri samom dnu s dvije pobjede i pet poraza. U sljedećem kolu opet su domaćini, na Višnjik stiže MZT.

KK Zadar - KK Igokea 79-80 (18-24, 19-17, 26-19, 16-20)

KK Zadar: Bašić, Ivanov 4,  Kraljević 6, Lawrence 26 (4as, 4sk), Perić, Sobin 4, Đugum 2, Ramljak 11, Batur 5, Dijan 12, Car, Šutalo 9.

KK Igokea: Pavković, Dozet 2, Jorović 15, Gajović 9, Radukić, Nikolić 15, Gordić 14, Gipson 8, Klještan, Mirković 5, Štemberger 8, Bunić 4.