Zadar "posramio" Splićane u Parku mladeži

09.08.2013.

20:25

Nije u šoldima sve, rekli bismo, favorizirani Split izgubio je na svom travnjaku od Zadra 3:1. Još jednom se pokazalo da ne igraju novci, već srce. Čestitke Zadranima na vrijednoj pobjedi i tri osvojena boda u susretu 5. kola HNL-a.

Zadar je odlično krenuo u susret te je u 9. minuti i poveo. Strijelac za vodstvo momčadi sa Stanova bio je Ivan Šimurina.

Odolijevali su Zadrani sve do 42. minute kada je Split izjednačio preko iskusnog Mate Bilića koji je svladao debitanta na golu Zadra, Mladena Matkovića. S tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

Vrlo brzo nakon postignutog gola igrači Zadra konsolidirali su svoje redove te su opet sada u prednosti. Strijelac je za njihovo novo vodstvo u 67. minuti bio Josip Ivančić, kojemu je to treći prvenstveni pogodak. Pokušali su u preostalom periodu domaćini stići do novog izjednačenja, ali nisu uspjeli.

Otvorili su se, a to su gosti iskoristili preko Heistera koji je svojim golov u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 3:1 za Zadar.

Velika pobjeda Zadra protiv favoriziranog Splita sigurno će biti jak vjetar mladoj momčadi Ferde Milina u nastavku prvenstva.  U sljedećem kolu na Stanovima će ugostiti Hrvatski dragovoljac