Zadar preokretom u Zagrebu bolji od Cibone

28.04.2021.

22:28

Zadar je još jednom pobijedio najvećeg rivala, Cibonu, već peti put u šest ovosezonskih susreta. U 31. kolu HT Premijer lige Zadrani su slavili na gostovanju u Zagrebu rezultatom 78:80 i to preokretom u posljednjoj četvrtini.

Mavra je susret završio kao prvi strijelac Zadra sa 16 poena te po četiri skoka i asistencije, vrlo dobro odigrao je i Jure Planinić (14 p, 6 sk), kao i Martin Junaković, koji je za 12 minuta postigao isto toliko poena. Justice je 10 od svojih 11 poena postigao u spomenutoj povratničkoj seriji, dok je Chinanu Onuaku susret završio sa 10 koševa i 9 skokova. Cibonu je predvodio Prkačin s 18 poena, 13 je postigao Toni Nakić, a po 10 Radovčić i Planinić.

Zadrani su i prije ove utakmice imali sigurno prvo mjesto u rukama, ali večeras su definitivno potvrdili da u doigravanje ulaze kao glavni favoriti za naslov prvaka Hrvatske.