19:52 / 19.11.2018.

Autor: HRT Radio Zadar

Zadar "rasturio" Cibonu 31 koš razlike

Zadar je ostvario uvjerljivu pobjedu u Zagrebu. U novom kolu ABA lige Zadar je u dvorani Dražena Petrovića pobijedio Cibonu čak 31 koš razlike. Konačni rezultat bio je 97- 66 za Zadar .

Košarkaši Zadra u susretu osmog kola regionalne ABA lige gostovali su u dvorani Dražena Petrovića kod Cibone. Stigli su Zadrani do slavlja s uvjerljivih 66:97.

Odlično su Zadrani krenuli u susret te su u četvrtoj minuti vodili 4:16 a tricom Littlea nešto kasnije i 4:19. Iz kontre je košem Brzoje Zadar na tri minute do isteka prve dionice imao prednost 6:25.

Nakon prve četvrtine Zadar je vodio 18:33. Little je pogodio novu tricu za 20:46 momčadi s Višnjika u petnaestoj minuti dok su na poluvremenu igrači Zadra imali vodstvo 35:53. Izvrstan Zadar gledali smo i u nastavku, na ulasku u zadnji period bilo je 48:74 za goste.

Šest minuta ostalo je do kraja Zadar je vodio 50:85. Mirno su Zadrani priveli ogled kraju u svoju korist te su Vukove doslovno ponizili na njihovom parketu. Prvi strijelac Zadra bio je Luka Božić s 22 koša, 16 je dodao Kristijan Krajina.