Hrvatski radio

Radio Zadar

Bonato i Župan: "Poskoci" su ponos cijele naše Županije

15.10.2021.

10:36

Autor: Željko Kapelari

Bonato i Župan: "Poskoci" su ponos cijele naše Županije

Bonato i Župan: "Poskoci" su ponos cijele naše Županije

Foto: - / -

Na današnji dan prije 31-nu godinu, osnovana je Jedinica za posebne namjene Policijske uprave Zadar, poznatija kao "Poskoci". Obljetnica je obilježena odavanjem počasti poginulim braniteljima na mjestu osnutka postrojbe, na zadarskoj Relji, potom i na Gradskom groblju.

Predviđen je i obilazak Spomen sobe u Policijskom centru "Franko Lisica" .

Željko Bonato, predsjednik Udruge Poskoci

- Mislim da smo na ponos cijele naše Županije zato što smo bili prva profesionalna ratna postrojba u Hrvatskoj. Đuro Župan je odigrao veliku ulogu,okupio ljude, iz hrvatskog redarstvenika su nastali specijalci, svi slave 30. a mi 31. godišnjicu postojanja. Mi smo najstarija ratna postrojba u Hrvatskoj.

te prvi zapovjednik Poskoka, Đuro Župan.

- Znate što znači prve postrojbe u našoj regiji, sektoru, osam mjeseci prije svih ostalih postrojbi. S obzirom da svi znamo kakvo je onda stanje sigurnosno stanje bilo mislim da možemo odrediti u kontekstu toga odrediti i stvarnu vrijednost ove postrojbe.

 

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.