Debakl košarkaša Zadra na gostovanju kod Igokee

13.12.2020.

19:34

Autor: Ž. Kapelari

U 10. kolu ABA lige košarkaši Zadra odigrali su jednu od najlošijih utakmica uopće otkako se natječu u regionalnom natjecanju. Na gostovanju kod Igokee u Laktašima u 40 minuta igre postigli su tek 48 poena te izgubili s visokih 72:48. U drugom poluvremenu postigli su samo 16 poena!

Prvo poluvrijeme čak i nije dalo naslutiti takav debakl. Zadar je bio na samo -1, 33:32, dobrim dijelom i zbog vrlo loše predstave Igokee, ali i zato što je Chinanu Onuaku stvarao mnogo problema domaćima na obe polovice terena. U napadu je zabijao što je trebao, a obrani bio pravi bedem.

Međutim, u drugom poluvremenu Zadrani su potpuno nestali s terena. U trećoj četvrtini trebalo im je preko šest minuta da postignu prve poene pa je za to vrijeme Igokea otišla na dvocifrenu razliku. U posljednjoj dionici Zadar opet nije mogao gotovo šest minuta postići koš i bilo je samo pitanje s kolikom će razlikom izgubiti.

Igokea je jednostavno uzela ponuđeno, a predvodili su je Clemmons sa 14, Jošilo sa 13 te Jovanović sa 12 koševa. Kod Zadra jedini vrijedan spomena bio je Onuaku sa 20 koševa i 11 skokova. Nitko drugi nije prebacio dvocifrenu granicu. Junak protiv Cibone Dominik Mavra iz igre je šutirao 1-9, a Kodi Justice 0-10.

Bio je to šesti poraz Mršićeve momčadi u sedam ABA ligaških nastupa ove sezone, a skor će pokušati popraviti za dva dana na gostovanju kod FMP-a u Beogradu.