Hrvatski radio

Radio Zadar

Dijete ozlijeđeno zračnom puškom

19.03.2021.

10:04

Autor: službeno priopćenje

Goran Kovacic/PIXSELL (ilustracija)

Goran Kovacic/PIXSELL (ilustracija)

Foto: - / -

Policijski službenici Policijske postaje Benkovac dovršili su kriminalističko istraživanje nad 61-godišnjim hrvatskim državljaninom, kojeg se sumnjiči za dovođenje u opasnost života i imovine općeopasnom radnjom ili sredstvom.

Sumnjiči ga se da kao vlasnik oružja C kategorije (zračne puške) nije postupao po propisima ili tehničkim pravilima o zaštitnim mjerama i time izazvao opasnost za život ili tijelo ljudi.

Naime, u srijedu, 17. ožujka u popodnevnim satima u Lišanima Ostrovičkim, u dvorištu obiteljske kuće dijete u dobi od 12 godina je  streljivom zračne puške lakše ozlijedio dijete od 9 godina kojemu je pružena liječnička pomoć u mjesnoj liječničkoj ordinaciji.

Oružje mu je oduzeto, te se protiv 61-godišnjaka nadležnom državnom odvjetništvu podnosi kaznena prijava zbog sumnje dovođenje u opasnost života i imovine općeopasnom radnjom ili sredstvom.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.