06:10 / 20.12.2021.

Autor: HRT Radio Zadar

Fantastični Justin Carter odveo Zadar do pobjede kod Mege

Slavlje igrača Zadra po završetku utakmice i pobjede protiv Mege

U 12. kolu ABA lige košarkaši Zadra slavili su na gostovanju kod Mege u Beogradu rezultatom 70:72 (16:24, 16:22, 26:11, 12:15), ostvarivši tako treću ovosezonsku pobjedu u regionalnom natjecanju.

Apsolutni junak Zadra bio je Justin Carter, strijelac pobjedničkog koša u posljednjoj sekundi, koji je susret završio sa 25 poena, osam skokova i pet asistencija. Pri rezultatu 70:70, gosti su imali posljednjih 16 sekundi za napad i svi u dvorani su znali da će lopta odluke doći u ruke Carteru. A sjajni Amerikanac iz driblinga je pogodio "dugu dvojku" za pobjedu i veliko zadarsko slavlje.

Inače, bila je to utakmica koju je momčad Vladimira Anzulovića mogla riješiti i znatno ranije, jer je sjajnom igrom u prvom poluvremenu došla do najvećih 16 poena prednosti, 30:46. Međutim, u trećoj četvrtini Mega je napravila seriju od čak 14:0 i sa 37:51 došla do izjednačenja, 51:51.

Iako je Zadar potom još jednom imao +4, uoči posljednjih deset minuta igre našao se u zaostatku, 58:57, da bi se početkom četvrte četvrtine Mega odvojila i na +4, 63:59. Uslijedilo je razdoblje igre s mnogo grešaka s obje strane u kojemu nitko nije uspio napraviti presudan korak ka pobjedi.

Zadar je tricom Jordana iz kuta poveo 66:70, manje od dvije minute prije kraja, ali je potom Mavra promašio dvije trice kojima je možda mogao i prelomiti susret. Mega je izjednačila na 70:70, nakon čega je uslijedio već opisani Carterov pobjednički koš.

Osim njega, dvocifren je u zadarskim redovima bio i drugi Amerikanac, Trevor Thompson sa 17 poena i pet skokova, no on je rano upao u probleme s osobnim pogreškama te je u 36. minuti, zbog petog prekršaja, morao napustiti igru.

U redovima danas poprilično neraspoloženog domaćina najefikasniji je bio Boriša Simanić sa 12 koševa, dok su po 11 postigli Dayshon Smith, Nikola Jović i Samson Ružentsev.