Hrvatski radio

Radio Zadar

Furamo se na Bersu

02.11.2019.

13:45

Autor: HRT Radio Zadar

Furamo se na             Bersu

Furamo se na Bersu

Foto: - / -

Nekadašnji učenici zadarske Glazbene škole Blagoje Bersa, danas uspješni studenti muzičkih akademija, ponovno će prirediti pravi mali Bersin revival. Večeras u Svečanoj dvorani zadarskog Sveučilišta od 19 sati uživajte u glazbi hrvatskog skladatelja Blagoje Berse.

Ciklus koncerata Bersa, nazvan prema jednom od najvažnijih hrvatskih skladatelja, čije ime nosi zadarska glazbena škola, omogućili su profesorima i učenicima te škole predstavljanje široj publici.

Ravnateljica glazbene škole Branka Višić Karavida

Blagoje Bersa je veliki hrvatski skladatelj u doba Hrvatske moderne i mi smo baš zato iz tog razloga, da upoznamo i naše učenike i širu javnost s tim, prošle godine napravili jedan projekt sa glazbenom školom "Blagoje Bersa" iz Zagreba i Slavonskog Broda, gdje smo izvodili samo djela Blagoja Berse, kako bi se naši učenici, kažem, i sugrađani upoznali sa njegovim delima i tko je on u stvari bio.

Branka Višić Karavida

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.