Hrvatski radio

Radio Zadar

Gradonačelnikovo obraćanje javnosti u povodu Dana državnosti

29.05.2020.

17:31

Autor: Radio Zadar

Dino Stanin/PIXSELL

Dino Stanin/PIXSELL

Foto: - / -

Povodom Dana državnosti Republike Hrvatske, zadarski gradonačelnik, Branko Dukić obratio se javnosti priopćenjem u kojem poziva građane da ovaj značajan datum dostojno obilježe, iako zbog epidemije koronavirusa neće biti organizirane proslave.

Priopćenje prenosimo u cijelosti:

Drage Zadranke i Zadrani,

sutra slavimo Dan državnosti Republike Hrvatske! Upravo naš grad trebao je biti središte nacionalne proslave s prvim međunarodnim vojnim aeromitingom na zadarskoj rivi. Okolnosti uzorkovane epidemijom utjecale su na otkazivanje te manifestacije, ali želimo ovaj povijesni datum u suvremenoj Hrvatskoj ipak simbolično obilježiti.

Konstituiranje prvog višestranačkog Sabora 30. svibnja 1990. godine bio je prvi korak na povratku hrvatske države europskoj civilizacijskoj, političkoj, kulturnoj i gospodarskoj tradiciji. Naša Domovina danas ravnopravno pripada zajednici suvremenih europskih država, a naš grad s ponosom slavi njezinu državnost sjećajući se sa zahvalnošću svih hrvatskih branitelja.

Kako u aktualnom trenutku nije moguće organizirati manifestaciju koja nas okuplja u velikom broju, naš Pozdrav suncu zasvijetlit će u bojama hrvatskog grba, naše će ulice biti urešene hrvatskim trobojnicama.  U spomen na konstituiranje prvog demokratski izabranog višestranačkog Sabora istaknimo zastave Republike Hrvatske na svojim domovima i dostojno proslavimo Dan državnosti Republike Hrvatske!

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.