Hrvatski radio

Radio Zadar

Jakov Dujić: "Opravdali smo ulogu favorita i s velikim ambicijama idemo na svjetsko prvenstvo"

11.01.2023.

09:03

Autor: HRT RADIO ZADAR

Jakov Dujić

Jakov Dujić

Foto: HRS / /

Hrvatska muška juniorska rukometna reprezentacija uspješno je odradila u Italiji kvalifikacijski turnir na kojem se tražila viza za odlazak na Svjetsko prvenstvo.


Naši dečki za koje igra i Zadranin, Jakov Dujić redom su pobjeđivali Izrael, Crnu Goru te u konačnici i Italiju te su sa stopostotnim omjerom izborili plasman u Njemačku i Grčku.


- Vratili smo se s osmijehom iz Italije. Ostvarili smo svoj cilj, plasirali smo se na svjetsko prvenstvo. Dizali smo se iz utakmice u utakmicu i uz jako dobru igru pokazali smo srce i to koliko nam je bitan hrvatski dres i zajedništvo koje krasi ovu generaciju.


Uvjerljivo je Hrvatska nadigrala sve svoje suparnike?


- Novi izbornik je unio veliku energiju i veliko zajedništvo, stvarno smo bili jako dominantni i opravdali smo ulogu favorita. Atmosfera unutar ekipe je izvrsna, pjevali smo u povratku u Hrvatsku u autobusu cijelo vrijeme, baš smo dobro proslavili ovaj rezultat.


Svjetsko prvenstvo igrat će u spomenutim država od 20. lipnja do 2. srpnja ove godine.


- Sigurno tamo nećemo biti samo prolaznici, nećemo ići na izlet već po medalju, - zaključio je Dujić.


Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.