Hrvatski radio

Radio Zadar

Kiseli kupus na humanitarnom Điru

28.12.2013.

11:47

Autor: A. Marušić - S.Jakšić Mandić

HRT logo

HRT logo

Foto: HRT / HRT

U sklopu manifestacije Đir po gradu danas se Zadranima po simboličnoj cijeni nudi kiseli kupus sa suhim mesom, na više načina. Zadarski ugostitelji pripremaju ovo tradicionalno ziomsko jelo i prodaju ga po cijeni od 10 kuna, za udrugu za Down sindrom Zadarske županije.

Humanitarna akcija traje do 13 sati, kod Arheološkog muzeja. Jedan od ugostitelja koji se priključio akciji Grada Zadra i Turističke zajednice kazao je za Radio Zadar što se nudi za 10 kuna...

"Dinstali smo kiseli kupus ali smo ga malo oplemenili sa malim šeri-pomidorićima, dodali smo malo pancete i aromatičnog bilja, kao prilog smo stavili lešo krumpir, a tu su i svinjska rebra. Za drugi jelovnik smo kupusu dodali kranjske kobasice..."

Na Kalelargi kod Arheološkog muzeja je i predsjednica Udruge za Down sindrom Zadarske županije Suzana Periša...

"Naravno da smo tu, ali ne zbog te materijalne koristi koja nam je u ovim teškim vremenima više nego potrebna, nego zato što osjećamo jedan pozitivni božićni duh među našim sugrađanima, među ljudima koji rade za dobro naše udruge, počevši od ljudi koji su spremili ovu hranu, preko volontera koji su odvojili svoje vrijeme, do ljudi koji nas dođu posjetiti i pitati za naše članove..." kazala je predsjednica udruge Periša.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.