Košarkaši Zadra ispustili sedam koševa prednosti u 55 sekundi protiv Budućnosti

19.11.2022.

22:16

Autor: HRT Radio Zadar

Antonio Jordano

Sedmo kolo regionalne AdmiralBet ABA lige donijelo je u Krešinom domu ogled košarkaša Zadra i Budućnosti. Rezultatom 103:104 slavili su na kraju igrači iz Podgorice.

Furiozno su domaćini krenuli u utakmicu, u prvoj dionici postigli su pet trica te su imali prednost 26:15.

Dvije minute prije kraja prvog poluvremena Zadar je vodio 47:34 , a na odmor se otislo rezultatom 52:43 za igrače Danijela Jusupa.

Povećali su svoju prednost domaćini na ulasku u zadnji period na 81:70.

Serijom 8/0 gosti su otvorili zadnju četvrtinu te su se vrlo brzo približili na 81:78.

Zadar se trgnuo, zaigrao maestralno te je na krilima Luke Božića poveo 103:96, 55 sekundi prije kraja. Nažalost, tada su stali , Budućnost se opet vratila i tricom Reynoldsa na kraju slavila 103:104.

Božić je susret završio s 34 postignuta koša, 23 je dodao Antonio Jordano.

U sljedećem kolu novi izazov očekuje košarkaše Zadra i to gostovanje u Ljubljani kod Cedevite Olimpije.