Hrvatski radio

Radio Zadar

Malim zadarskim plivačima 3 medalje i 2 pehara

08.11.2017.

16:24

Autor: HRT centar Zadar

HRT logo

HRT logo

Foto: HRT / HRT

U organizaciji PK "Pošk" na bazenu Poljud u Splitu održan je 24. Međunarodni plivački miting Zlatni Dupin. U konkurenciji 11 klubova i 274 natjecatelja iz Hrvatske i BIH PK "Jadera" predstavljalo je 25 članova u kategorijama početnika i ml.kadeta.

Mlada ekipa trenera Edgara Nimca ostvarila je odlične rezultate na ovom natjecanju te su se kući vratili sa cijelom paletom medalja i dva pehara. Sva odličja su osvojena u C kategoriji, a na najvišu stepenicu postolja po zlatnu medalju penjao se Dominik Duje Spahija (08) koji je do svog odličja doplivao u disciplini 50m leđno (39.64), ujedno osvojio pehar za ukupan zbroj rezultatata u C kategoriji gdje se sa 356 bodova plasirao na 2. mjesto.

U stopu ga prati godinu dana mlađi Maksim Vrkić (09) koji je do srebra doplivao u istoj disciplini 50m leđno (39.94), te je sa 345 osvojenih bodova zaslužio pehar za treće mjesto u kategoriji. Barbara Jerak (09) je u ženskoj konkurenciji iste kategorije doplivala do brončane medalje u disciplini 50m leptir (1:05.48).

Ostatak ekipe je također znatno popravio svoja vremena te su isplivali niz osobnih rekorda, a među prvih deset na ovom natjecanju su se plasirali i:

Dominik Duje Spahija (08): 5.mjesto -50m slobodno (35.83); 5.mjesto - 100m mješovito (1:34.03); 7.mjesto - 50m prsno (49.16);

Melani Pavlović (07): 6.mjesto - 100m prsno (1:44.63); 6.mjesto - 100m mješovito (1:30.84); 8.mjesto - 100m leđno (1:30.51)

Frane Surać (07): 7.mjesto - 100m leđno (1:30.39); 8.mjesto - 100m prsno (1:41.88), 10.mjesto - 100m slobodno (1:16.79)

Roko Grgić (06): 8.mjesto - 100m prsno (1:35.81); 9.mjesto - 100m leptir (1:31.58); 9.mjesto - 100m mješovito (1:24.00)

Mirta Zubčić (08): 4.mjesto - 100m prsno (1:50.87); 5.mjesto - 100m leptir (2:01.70)

Rita Herceg (07): 5.mjesto - 100m mješovito (1:30.10); 10.mjesto - 100m leđno (1:32.38)

Vito Petani (06): 6.mjesto - 100m leđno (1:19.97); 9.mjesto -100m slobodno (1:12.65)

Maksim Vrkić (09): 9.mjesto -50m slobodno (36.33); 5.mjesto - 50m leptir (46.50)

Emilia Brnabić (09): 4.mjesto - 50m leptir (1:14.67)

Stipe Kasun (06): 5.mjesto - 100m prsno (1:31.15)

Mareta Štrbac (08): 7.mjesto - 100m leptir (2:11.62)

Marko Spahija (06): 7.mjesto - 100m leđno (1:25.57)

Barbara Jerak (09): 8.mjesto - 100m mješovito (2:11.87)

Matej Jurišić (08) 10.mjesto - 100m mješovito (1:39.71)

Toni Korda (06): 10.mjesto - 100m leptir (1:32.97)

Štafeta JADERA 1 u sastavu: Toni Korda 2006, Frane Surać 2007, Dominik Duje Spahija 2008, Rita Herceg 2007, Mirta Zubčić 2008, Emilia Brnabić 2009 - 5.mjesto 6x50m slobodno mixed štafeta (3:50.41)

Štafeta JADERA 2 u sastavu: Vito Petani 2006, Pavle Mandić 2007, Maksim Vrkić 2009, Melani Pavlović 2007, Mareta Štrbac 2008, Barbara Jerak 2009 - 9.mjesto 6x50m slobodno mixed štafeta (3:55.26)

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.