predstava kao uvod u izložbu...
Foto: Anita Perica / HRT Radio Zadar
Neandertalci su u Zadru! Prošetali su Kalelargom i Narodnim trgom, fotografirali se s prolaznicima, nasmijali i razveselili mnoge koji su se prijepodne zatekli na Poluotoku. Bila je to simpatična uvertira u predstavu a potom i otvorenje gostujuće izložbe Muzeja krapinskih neandertalaca koja je pod nazivom Krapinski pračovjek otvorena u zadarskom Arheološkom muzeju.
Realističnim kostimima od kože i animacijom posjetitelja simpatični članovi Udruge „Krapinski neandertalci – pleme špiljskog medvjeda“ definitivno su privukli pozornost svih uzrasta. Komedija o životu jednog dana, jedne obitelji krapinskog neandertalca ispričana na neobičan način bila je uvod u inače sedmo gostovanje ove izložbe diljem Hrvatske i susjednih zemalja. Autor izložbe, kustos geolog i ravnatelj Muzeja Hrvatskog zagorja Jurica Sabol:
Jurica Sabol - tonski isječak
Zahvaljujući monumentalnom otkriću Dragutina Gorjanovića-Krambergera 23. kolovoza 1899. godine, nalazište pračovjeka Hušnjakovo u Krapini upisano je velikim slovima na svjetsku znanstvenu kartu. Gostujuća izložba u Zadru na to bi trebala podsjetiti domaće i turiste, a međuinstitucionalna suradnja doprinijeti našoj turističkoj ponudi.
Svi koji žele naučiti nešto više o našim davnim precima, o ljudima koji su nastanjivali područje Europe prije gotovo 130 tisuća godina, kako su izgledali, čime su se bavili, što su jeli... mogu doći u Arheološki muzej do 30. kolovoza do kada će izložba biti otvorena.
s izložbe...
Foto: Anita Perica / HRT Radio Zadar
s izložbe...
Foto: Anita Perica / HRT Radio Zadar
s izložbe...
Foto: Anita Perica / HRT Radio Zadar
s izložbe
Foto: Anita Perica / HRT Radio Zadar
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.