Hrvatski radio

Radio Zadar

Porazom od Splita Puntamičani završili svoj nastup u Kupu

02.02.2022.

10:55

Autor: HRT RADIO ZADAR

Petar Marić

Petar Marić

Foto: D. Jančijev / KK Sonik

Košarkaši Sonik Puntamike nisu se uspjeli plAsirati u četvrtfinale Kupa Krešimira Ćosića. Rezultatom 87:72 u susretu osmine finala na Gripama ih je porazio Split koji će prolaz na Final Four koji će se igrati u Rijeci tražiti u dvoboju s Goricom. 

Splićane je do pobjede predvodio Roko Leni Ukić s 24 poena (5 trica) i 4 asistencije, Shorter je dodao 15, Barič 11 a Žganec je uz 7 poena ugrabio 15 skokova i isporučio 5 asistencija. Kod Puntamičana najbolji Ivan Vučić s 23 poena i 4 skoka, dok je Prskalo dodao 17, a Pavin i Šarlija po 8 koševa.

U srijedu, 2. veljače za F4 će se boriti Ribola Kaštela i Cedevita Junior, a 9. veljače na rasporedu je utakmica između Zadra i Zaboka.

Sve utakmice četvrtfinala moraju se odigrati najkasnije do srijede, 16. veljače, a parovi završnog turnira odredit će se izvlačenjem. 

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.