19:31 / 19.03.2022.

Slavlje Cedevita Olimpije u Krešinom domu protiv Zadra

KK Zadar - KK Split, Dominik Mavra

U 23. kolu ABA lige košarkaši Zadra na domaćem su terenu poraženi od Cedevite Olimpije rezultatom 77:92.

Od samog podbacivanja pa sve do početka drugog poluvremena gosti iz Ljubljane kontrolirali su igru i rezultat i ništa nije davalo naslutiti da bi domaći utakmicu mogli učiniti imalo neizvjesnom. U 22. minuti na semaforu je svijetlilo 34:48, a malo kasnije 39:51.

No, tada je uslijedio zadarski "blitzkrieg". Fantastična serija od čak šest trica u tek nešto više od tri minute! Prve dvije vezao je Antonio Jordano, potom su po jednu pogodili Dominik Mavra i Trevor Thompson, da bi onda još dvije stavio "vrući" Jordano. Zadar je poveo 57:56, a tribine, ipak ispunjene slabije od očekivanog, proključale.

Tri minute prije kraja treće dionice na semaforu je svijetlilo 59:58 i u tim trenucima djelovalo je da bi utakmica mogla ući u svoju neizvjesnu fazu. Međutim, "zmajčeki" su brzoohladili uzavrele Zadrane. Pullen, Auguste i Blažić napravili su seriju 12-0 pa je uoči posljednjih deset minuta igre Olimpija ponovno imala dvocifrenu prednost, 59:70.

I to je manje-više bilo to. Domaći su početkom četvrte još jednom prišli na -8 (64:72), a onda u tren oka potonuli na -19, 64:83 i pitanje pobjednika bilo je definitivno riješeno. Je li Zadar mogao pružiti bolji otpor, pitanje je koje vjerojatno ima potvrdan odgovor, no činjenica je i da je Cedevita Olimpija kvalitativno ipak razina više i to se večeras vidjelo.

Jacob Pullen predvodio je pobjednički sastav sa 22 poena, Jaka Blažić postigao je 19, Kevin Ferrell 16, a Zach Auguste 14. Kod Zadra Mavra je zabio 17, Thompson 16, Carter 13, a Jordano 12 koševa.