Hrvatski radio

Radio Zadar

Stožer: U našoj župniji 77 novih pozitivnih, preminuo 80 godišnjak

28.11.2021.

09:54

Autor: tp

Foto:Zeljko Hladika / Pixsell

Foto:Zeljko Hladika / Pixsell

Foto: - / -

U našoj županiji 77 je novozaraženih koronavirusom, a jedna osoba je preminula - 80 godišnji muškarac. U bolnicama u Zadru i Biogradu je 62 zaraženih, a među njim 9 teško oboljelih je na respiratorima. Ovo je nedjelja s najmanje zaraženih od četiri u ovom mjesecu.

Na području Zadarske županije 77 je novozaraženih osoba koronavirusom, a jedna je osoba preminula. Novooboljeli izolaciju provode na područjima gradova Zadar(38), Benkovac(1), Biograd(3), Nin(4), Obrovac(2) i Pag(3) te općina Bibinje(3), Gračac(2),  Novigrad(1), Pakoštane(5), Pašman(1), Posedarje(1), Preko(1),  Sukošan(4), Sv.Filip i Jakov(2), Škabrnja(1), Vir(4) i Zemunik Donji(1).

Tijekom jučerašnjeg dana testirano je 279 uzoraka, pod aktivnim nadzorom je 1457 stanovnika, a od bolesti  se oporavilo 120 osoba.

Od posljedica infekcije koronavirusom u Općoj bolnici Zadar preminuo je muškarac  u dobi od 80 godina.

Na svim COVID odjelima u Općoj bolnici Zadar hospitalizirana su  42 bolesnika od kojih je 9 na respiratoru, a u biogradskoj bolnici na liječenju je 20 pacijenata oboljelih od koronavirusa.

U protekla 24 sata policijski službenici Policijske uprave zadarske nisu evidentirali kršenje mjere samoizolacije.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.