Superkup Hrvatske: Vaterpolisti Juga slavljem protiv Jadrana do prvog trofeja u sezoni

21.11.2022.

05:54

Autor: HRT RADIO ZADAR

Vaterpolisti dubrovačkog Juga osvajači Superkupa u Zadru

Vaterpolisti Juga prvi su osvajači Superkupa Hrvatske koji se premijerno odigrao na zatvorenom plivalištu Višnjik u Zadru. Rezultatom 14:11 nadigrali su splitski Jadran.

Jadranaši su bolje otvorili utakmicu, u šestoj minuti su vodili 4:2 a nakon uvodnih osam minuta imali su prednost 5:3.

Pogotkom Jokovića u 11.minuti Jug je izjednačio na 6:6 a kasnije pogotkom Franka Lazića prvi put i poveo 8:7.  Taj rezultat stajao je na semaforu nakon prvog odigranog poluvremena.

Povećali su Dubrovčani u trećoj četvrtini vodstvo na 11:9 uoči zadnjih osam minuta.

Grgurević je pogodio za 12:9 Juga na startu posljednje dionice. Dvije minute ostale su do kraja, Filip Kržić bio je strijelac za 14:11 sastava iz Gruža što je ujedno bio i konačan rezultat ovog dvoboja.

Maro Joković predvodio je Jug do prvog trofeja u sezoni s 4 postignuta gola te je proglašen i najkorisnijim igračem. Kod Jadrana po 3 pogotka su dali Jerko Marinić Kragić i Anđelo Šetka.