Hrvatski radio

Radio Zadar

U Preku obilježavanje 130 godina od stradanja prijeških lavandijera

02.11.2021.

09:21

Autor: Portal/ Naši školji

Portal/ Naši školji

Portal/ Naši školji

Foto: - / -

Danas se u Preku obilježava 130 godina od stradanja prijeških lavandijera. Prigodni program počeo je polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća na spomen-obilježju stradalim lavandijerama na Galevcu - Školjiću .

Svetu misa zadušnica u 10.30 sati u Crkvi Gospe od Ružarija u Preku predvodi zadarski nadbiskup mons. Želimir Puljić. U 17:00 sati je izvedba glazbeno-scenskog djela Ive Nižića i Slavka Govorčina „Rekvijem za 16 lavandijera" također u Crkvi Gospe od Ružarija.
U znak sjećanja na lavandijere kod spomen-obilježja „Naša mati" na Vrulji u Preku uz nastup Đanija Stipaničeva s pjesmom „Šesnaest lavandijera" u spomen na ovu tragediju bit će pušteni lampioni 

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.