Uvjerljiv poraz košarkaša Zadra na gostovanju kod Partizana

03.01.2022.

20:34

Rade Zagorac - Tomislav Buljan

U 14. kolu ABA lige košarkaši Zadra su uvjerljivo poraženi na gostovanju kod Partizana u Beogradu rezultatom 103:72. Zadrani su "živjeli" negdje do sredine treće četvrtine, kada su još uvijek bili na -7, a onda ih je "parni valjak" Željka Obradovića naprosto pregazio sve do konačnih +31.

Početkom treće četvrtine Marčinković, Mavra i Carter pogodili su trice pa je Zadar prišao na -7, 52:45, no to je bilo manje-više sve od Anzulovićeve momčadi večeras. Jedino što je do kraja mogla jest izbjeći baš tako težak poraz, jer je sedam minuta prije kraja još uvijek bilo pristojnih -12 (74:62). No, do kraja susreta Partizan je zabio čak 29 poena, a Zadar tek 10.

Među šestoricom dvocifrenih u pobjedničkom sastavu najefikasniji su bili Rade Zagorac i Balša Koprivica sa 17 koševa, dok su najefikasniji u zadarskim redovima bili mladi Tomislav Buljan sa 16 koševa i Justin Carter sa 14.

U sljedećem kolu ABA lige Zadar će 12. siječnja u Krešinom domu dočekati Studentski centar, a tri dana ranije (9. siječnja) gostuje kod Splita u sklopu HT Premijer lige.