Velika pobjeda Zadra na gostovanju kod Cedevite

04.04.2019.

22:42

Dvadeseto kolo HT Premijer lige donijelo je gostovanje košarkaša Zadra kod Cedevite. Do pobjede i nova dva boda rezultatom 73:77 stigao je Zadar. Cedevita je otvorila susret s četiri uzastopna koša. Uzvratio je Zadar serijom 10:0 za vodstvo 10:4 sredinom prve dionice.

Nakon deset odigranih minuta bilo je 23:19 za domaći sastav. Plus devet imala je Cedevita (34:25) u petnaestoj minuti a na odmoru je vodila 39:32. Na ulasku u zadnji period minimalno vodstvo 50:49 imali su Vitamini. Tri minute ostale su do kraja, Zadar je tricom Bašića poveo 64:72. Stigla je Cedevita do 71:72 minutu prije kraja. Bašić je pogodio i dva slobodna bacanja za 71:74, uzvraća Vitali. Rezultat je bio 73:74 za sastav s Višnjika 14 sekundi do kraja. Nesportska je svirana Ćoriću, jedno bacanje pogodio je Vuković za 73:75. Zadar je zatim izgubio loptu dvanaest sekundi prije isteka susreta. Bošnjak je promašio tricu, a Božić pogodio oba slobodna bacanja za slavlje 73:77. Luka Božić s 22 koša bio je prvi strijelac Zadra.