Vozač BMW-a koji je autocestom vozio 255 km/h kažnjen je s 5 tisuća kuna kazne i oduzimanjem dozvole na mjesec dana, priopćila je zadarska policija u rezultatima nadzora prometa i vozila protekloga vikenda.
12.07.2021.
14:12
Autor: rzd
Vozač BMW-a koji je autocestom vozio 255 km/h kažnjen je s 5 tisuća kuna kazne i oduzimanjem dozvole na mjesec dana, priopćila je zadarska policija u rezultatima nadzora prometa i vozila protekloga vikenda.
Vozaču BMW-a, koji je je zatečen kako na autocesti upravlja vozilom nedopuštenom brzinom od 255 km/h, izdan je Prekršajni nalog o počinjenom prekršaju uz predviđenu novčanu kaznu od 5.000 kuna te mu je izrečena zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od mjesec dana
Proteklog vikenda ( 09. - 11. srpnja ), policijski službenici Policijske uprave zadarske su tijekom provođenja pojačanih aktivnosti u prometu kontrolirali 787 vozila i vozača, a poduzeli su 257 represivnih mjera.
alkotestirano je 105 vozača, od kojih je 19 bilo pod utjecajem alkohola
6 vozila zatečeno bez tehničkog pregleda i registracije
4 vozila bez osiguranje
3 vozača bez položenog vozačkog ispita ( prije stjecanja prava )
96 vozača je prekoračilo propisano ograničenje brzine
8 vozača je nepropisno pretjecalo
11 vozača je vozilo bez zaštitnog pojasa
15 vozača je koristilo mobitel
27 vozača nije poštivalo prometni znak
Iz prometa je isključeno 22 vozača i 6 vozila.
U tom se vremenu dogodilo 23 prometne nesreće, u kojima su 4 osobe teže, a 10 lakše ozlijeđeno.
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora