08:43 / 08.06.2022.

Zadar izborio majstoricu i petu odlučujuću utakmicu u Zagrebu

Carter - Branković

U četvrtoj utakmici finala doigravanja za prvaka Hrvatske košarkaši Zadra su u Dvorani Krešimira Ćosića pobijedili Cibonu rezultatom 61:59 te tako izjednačili seriju na 2:2.

Kao i prošle godine protiv Splita Zadrani će ponovno u petoj utakmici odlučivati o naslovu prvaka, no ovoga puta u Zagrebu.

Cijeli izvještaj može se svesti u nekoliko misli. Izjednačena utakmica, nemirne i nesigurne ruke, sjajne obrane, puno borbenosti, malo koševa i na kraju odluka u zadnjem napadu.

Nakon što je Trevor Thompson 17 sekundi prije kraja pogodio jedno bacanje za prednost domaćina 61:59 (njegov je bio i koš za 60:58), Cibona je imala posljednji napad. Amar Gegić je promašio, Justin Carter dohvatio loptu pa ju brže bolje izgubio, da bi na kraju Mateo Drežnjak s loptom izašao u aut. Bio je to znak za početak slavlja Zadrana.

Veći dio utakmice Zadar je bio u prednosti, a najveća je iznosila sedam poena, 56:49, šest i pol minuta prije kraja. No, zadarski napad je tada "zaštekao" pa su gosti dvije minute prije kraja izjednačili na 58:58.

U samoj završnici ključne koševe postigao je Thompson, koji je susret završio sa 15 poena i čak 19 skokova. Justin  Carter se iskupio za loše izdanje u trećoj utakmici (13 poena, 7 skokova), dok je Dominik Mavra postigao devet poena, a Dario Drežnjak i Antonio Jordano po osam. Kod gostiju su prednjačili šibenski dečki, Toni Nakić (11 poena, 7 skokova) i Krešimir Radovčić (10 poena).

Majstorica za prvaka Hrvatske igra se u petak u 20 sati u Dvorani Dražena Petrovića.