Hrvatski radio

Radio Zadar

Zadar: Od jučer ponovno značajno porastao broj novooboljelih

11.11.2020.

10:54

Autor:

Hrvoje Jelavic/PIXSELL, ilustracija

Hrvoje Jelavic/PIXSELL, ilustracija

Foto: - / -

U Zadarskoj županiji 51 je novooboljela osoba od koronavirusa, izvijestio je Stožer Civilne zaštite Zadarske županije. Novozaraženi su uglavnom kontakti s ranije zaraženim osobama. Najmlađa osoba je 2006. godište, a najstarija 1944.

Među novoboljelima je 19 žena i 32 muškaraca svih dobnih skupina, a izolaciju provode na području gradova Zadar (25), Benkovac(6), Biograd (1) i Obrovac(1), te općina Pakoštane(3), Pašman(1), Poličnik(2), Posedarje(3), Preko(1), Privlaka(1), Škabrnja (3), Vir(3) i Vrsi(1).

Tijekom jučerašnjeg dana testirano je 319 uzoraka, a pod aktivnim nadzorom je 1146 osoba. Izliječeno je još 67 osoba pa je trenutačno na području naše županije aktivno 627 slučajeva zaraze, 332 ženskih i 295 muških osoba. Od početka pandemije koronavirusom zarazilo se 1686 stanovnika naše županije, oporavile su se 1042 osobe, a preminulo ih je 17.

U Općoj bolnici u Zadru na svim COVID odjelima hospitalizirano je 27 bolesnika od kojih je 5 na respiratoru. U Specijalnoj bolnici za ortopediju Biograd na moru hospitalizirano je 7 pacijenata sa lakšim simptomima. U protekla 24 sata policijski službenici Policijske uprave zadarske nisu evidentirali kršenja mjere samoizolacije.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.