05:56 / 06.06.2022.

Zadar prosuo +10, Cibona na korak do naslova

Justin Carter

U trećoj utakmici finala doigravanja za prvaka Hrvatske košarkaši Zadra su u Dvorani Krešimira Ćosića poraženi od Cibone rezultatom 62:67 (19:17, 17:13, 11:14, 15:23). Zagrepčani su tako poveli s 2:1 u seriji na tri dobivene utakmice te će u četvrtoj, koja je na rasporedu već u utorak na Višnjiku imati prvu meč loptu za naslov prvaka.

Iako su u drugoj četvrtini imali potpunu kontrolu nad utakmicom pa u nekoliko navrata i najvećih +10 (posljednji put 36:26), Zadrani to nisu uspjeli iskoristiti da prelome susret. Cibona je do poluvremena prišla na -6 (36:30), a u trećoj prepolovila taj zaostatak (47:44).

Iako je posljednju dionicu otvorio Dominik Mavra tricom za +6, Cibona se opet uspjela vratiti pa i prijeći u vodstvo. Vrlo važan šut i to nakon dva skoka u napadu pogodio je Toni Nakić, tricu za 57:60 tri minute prije kraja.

Na drugoj strani je najefikasniji zadarski igrač Trevor Thompson promašio dva uzastopna napada, da bi Amar Gegić novom tricom doveo goste nadomak pobjede, na +6 (57:63) u 39. minuti. Otišla je Cibona potom i na +7, jer je Justin Carter promašio tricu, a Nakić zabio slobodno bacanje nakon tehničke pogreške dosuđene Martinu Junakoviću zbog "simulacije".

U posljednju minutu tako se ušlo s rezultatom 57:64, da bi tračak nade domaćima vratio Carter koš-faulom za -4. Bio je to tek prvi koš Amerikanca iz igre na ovoj utakmici. Zagrepčani su se smeli, nisu uspjeli izvesti loptu ispod koša i tako dali Zadranima još jednu šansu. Do kraja su ostale još 42 sekunde, međutim, loptu je tada izgubio i Carter i tu je priči praktički bio kraj. Nakić jednim bacanjem i Gnjidić s oba za konačnih 62:67 potvrdili su pobjedu Cibone.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bio je upravo Nakić sa 16 poena, a pratili su ga Roko Prkačin sa 13 koševa i devet skokova te Gnjidić sa 10 poena. Kod Zadra je dvocifreni trojac bio Thompson (14), Drežnjak (12), i Mavra (11), no bilo je to premalo za pobjedu. Naročito u drugom poluvremenu u kojemu su Zadrani postigli mršavih 26 poena