Hrvatski radio

Radio Zadar

09:54 / 11.07.2017.

Autor: HRT centar Zadar

Zadarski plivači vratili se s 24 medalje i 3 titule regionalnih prvaka

HRT logo

HRT logo

Foto: HRT / HRT

Na 50 metarskom bazenu Športskog centra Poljud održan je 2. i 3. dio Regionalnog PH regije 1. Na natjecanju je nastupilo 17 članova PK Jadera koji su doplivali do 24 odličja /3 zlata, 12 srebra, 8 bronci, i 3 titule regionalnih prvaka.

Titule regionalnih prvaka osvojili su u kategoriji ml.juniora Tonka Krstić (03) u disciplini 400 metara mješovito (5:24.24) gdje je ujedno doplivala i do juniorske bronce, Duje Grgić (01) također u disciplini 400 metara mješovito (5:11.44), te do općeg i juniorskog srebra, dok je titulu kadetske regionalne prvakinje osvojila Marija Kuman (05) u disciplini 50 metara leđno (35.27).

Tonka je doplivala i do mlađeg juniorskog srebra i juniorske bronce u disciplini 200 metara leđno (2:32.15), a do iste kombinacije odličja doplivala je i u disciplini 50 metara leđno (32.87).

Uz titulu kadetske regionalne prvakinje Marija je doplivala i do srebra u disciplini 200 metara leđno (2:41.32). Kadet Noa Kuman (04) je doplivao do dvije srebrne medalje i to u disciplinama 200 metara leđno (2:32.29) i 200 metara prsno (2:51.72), junior Leo Bavdek (99) je doplivao do tri medalje; srebra u disciplini 100 metara leptir (59.21) te do dvije bronce u općoj i juniorskoj konkurenciji u disciplini 200 metara slobodno (2:01.08), u kadetskoj konkurenciji Filip Smolić (03) je doplivao do srebra u disciplini 50 metara prsno (37.14), dok je u mlađoj kadetskoj konkurenciji srebro osvojio Lovre Jerak (04) u disciplini 100 metara leptir (1:16.34). Mlađi junior Mateo Škalec (02) osvojio je dvije bronce u disciplinama 50 metara prsno (34.57) i 200 metara prsno (2:46.61), dok je kadet Maksim Komadina (04) doplivao do bronce u disciplini 50 metara prsno (37.91).

Posebno treba istaknuti i dva kadetska štafetna srebra do kojih su zajedničkim snagama doplivali: N.Kuman (04), F. Smolić (03), L. Jerak (05), M. Komadina (04) u disciplinama 4X50 etara mješovito (2:12.44) i 4X100 metara mješovito (4:54.12).

Treneri koji su vodili ekipu: Marijan Čulina, prof., Edgar Nimac

Ekipa koja je nastupila na natjecanju: Diego Bajlo, Sandro Barić, Leo Bavdek, Duje Grgić, Roko Grgić, Lovre Jerak, Stipe Kasun, Maksim Komadina, Tonka Krstić, Ema Krstić, Noa Kuman, Marija Kuman, Dorijan Marin, Vito Petani, Andrija Smolić, Filip Smolić, Mateo Škalec, Ellena Šušteršić, Roko Zubčić

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.