Opera na Trećem

Opera na Trećem

Subotnja večer rezervirana je za operu uz atraktivni program uživo iz najelitnijih svjetskih opernih kuća. Svakog tjedna možete uživati u izvedbama iz milanske Scale, Metropolitan Opere, pariške Opere, Bečke državne opere i mnogih drugih.

Uz repertoarne opere, na programu su i manje poznati naslovi, kao i niz opera suvremenih skladatelja.

I ove sezone subotnji večernji program Opere na Trećem donosi čak 42 izravna ili odložena prijenosa putem satelita iz Europe i Amerike, iz najvećih i najuglednijih opernih kuća, među kojima su Bečka državna opera, pariška Opera, Kraljevska opera u Londonu, Metropolitan Opera u New Yorku, kao i mnoge druge, od Stockholma do Barcelone, od Muenchena do Moskve....

Autori i voditelji su: Marija Barbieri, Jagoda Martinčević, Trpimir Matasović, Zrinka Matić, Dario Poljak i Davor Schopf.

 

Posljednje emisije

Subota, 30.05.2020 20:00

Emisija 30.05.2020.

Antonin Dvorak: Kralj i ugljenar, komična opera u 3 čina Izvođači: Roman Hoza, bariton - Kralj Matyaš Jozef Benci, bas - Matej, ugljenar Katerina Knežikova, sopran - Liduška Lucie Hilscherova, alt - Ana Richard Samek, tenor - Jenik Jana Sibera, sopran - Eva, dvorjanka Dana Burešova, sopran - kraljica Jan Štava, bas - Sekaček, časnik straže Josef Moravec, tenor - Jindrich, grof od Krživoklata Ondrej Koplik, tenor - prvi lovac Michal Onufer, bas - drugi lovac Praški filharmonijski zbor (zborovođa Lukaš Vasilek) Simfonijski orkestar Praškog radija Dirigent - Tomaš Brauner Izvedba: snimka EBU Dvorakov festival u Pragu, 19.09.2019.

Subota, 23.05.2020 20:00

Nadia Boulanger: La ville morte

Opera na Trećem - snimka EBU Nadia Boulanger: La ville morte Goeteborg, Opera Izvođači: Katarina Karnéus, mezzo-sopran, Hebé Matilda Paulsson, mezzo-sopran, Anne Markus Pettersson, tenor, Léonard Anton Ljungqvist, bas-bariton, Alexandre Natallia Salavei, mezzo-sopran, Amman Göteborg Opera Zbor mladih Göteborg Opera Muški zbor Göteborg Opera Orkestar Anna-Maria Helsing, dirigentica

Subota, 16.05.2020 20:00

Emisija 16.05.2020.

Opera na Trećem - snimka EBU Gioachino Rossini: Turčin u Italiji Milanska Scala Izvođači: Alex Esposito, bas, Selim, Rosa Feola, sopran, Donna Fiorilla Giulio Mastrototaro, bas, Don Geronio Edgardo Rocha, tenor, Don Narciso Mattia Olivieri, bariton, Prosdocimo Laura Verrecchia, mezzo-sopran, Zaida Manuel Amati, tenor, Albazar Zbor I Orkestar milanske Scale Diego Fasolis, dirigent

Subota, 09.05.2020 20:00

Emisija 09.05.2020.

Opera na Trećem - snimka EBU Vincenzo Bellini: Capuleti i Montecchi Rim, Opera Izvođači: Vasilisa Berzhanskaya, mezzo-sopran, Romeo Mariangela Sicilia, sopran, Giulietta Iván Ayón Rivas, tenor, Tebaldo Nicola Ulivieri, bas, Lorenzo Alessio Cacciamani, bas, Capellio Zbor i Orkestar Opere u Rimu Daniele Gatti, dirigent

Najave

R. Strauss: Elektra

Subota, 06.06.2020. 20:00 - 21:55

Sve najave
Poslušajte

Emisija 30.05.2020.
Subota, 30.05.2020 20:00

Nadia Boulanger: La ville morte
Subota, 23.05.2020 20:00