Hrvatski radio

Radio Dubrovnik

Filmske večeri Udruge Luža i Art radionice Lazareti

15.01.2014.

00:05

Autor: Davor Mojaš

HRT logo

HRT logo

Foto: HRT / HRT

Art radionica Lazareti i Udruga Luža organiziraju filmski susret s glumicom i filmologinjom Tanjom Vrvilo koja je odabrala dva filma koja će biti prikazana u lazaretima 17. i 18. siječnja.

  Prvi je na rasporedu francuski film „Beau Travail“ snimljen 1999. u režiji Claire Denis a 18. siječnja projekcija je filma „The Night of the Hunter“ snimljenog 1956. u režiji Charlesa Laughtona.  Tanja Vrvilo, koja će filmove predstaviti,  glumica je i filmologinja, prevodi i piše  o filmu i kazalištu a kustosica brojnih programa za filmske institucije, izvan-institucionalne kulturne i umjetničke organizacije te međunarodne filmske festivale. Kao koautorica i izvođačica radi s performerom Damirom Bartolom Indošem s kojjim je već nekoliko puta do sada nastupala i u Dubrovniku  u organizaciji Art radionice Lazareti.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.