Treće festivalsko izdanje Korčulanskog baroknog festivala koje počinje 6. i traje do 12. rujna ugostit će najprestižnije svjetske i domaće ansamble i soliste, specijaliste za baroknu glazbu iz Španjolske, Nizozemske, Velike Britanije, Italije i Hrvatske.
Koncertima se promoviraju korčulanske crkve kao spomenici kulture, ali i otok Korčula u cjelini kao jedinstveni arhitektonski kompleks. Festival će biti otvoren Baroknom moreškom, u izvedbi Kulturno umjetničkog društva Moreška iz Korčule, uz pratnju Hrvatskog baroknog ansambla pod ravnanjem Ivana Josipa Skendera, sutra u 20 sati u korčulanskom ljetnom kinu. U Atriju gradske vijećnice grada Korčule uslijedit će potom koncert vodećeg španjolskog ansambla rane glazbe Capella de Ministrers.
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.