Dubrovkinjama triler susret

25.01.2014.

23:16

Autor: Mario Buconić

Prva A hrvatska odbojkaška liga – II. skupina, 14. kolo: Dubrovnik – Kostrena 3:1 (25:23, 26:24, 25:27, 26:24)

Odbojkašice Dubrovnika došle su do pobjede u posljednjem susretu prvog dijela natjecanja Prve A hrvatske lige – II. skupine. U Sportskoj dvorani u Gospinom polju pobijedile su ekipu Kostrene 3:1.

Mlade igračice trenerice Mirjane Vreće još su jednom pokazale karakter, do bodova su došle iako su gubile u sva četiri seta. U drugom setu spasile su jednu set loptu (23:24), u trećem su izjednačile nakon zaostatka 20:24, a u četvrtom setu po prvi puta povele pri rezultatu 22:22.

Dubrovkinje će natjecanje nastaviti u Ligi za ostanak koju čine tri posljednjeplasirane ekipe skupine II., Nova Gradiška, OTP Banka Pula i Dubrovnik. Bodovi ostvareni u međusobnim susretima u prvom dijelu natjecanja se prenose tako da Dubrovnik u Ligu za ostanak ulazi sa 10 bodova, Nova Gradiška ima 8, a OTP Banke Pula je bez boda. Posljednje mjesto vodi u niži rang natjecanja.