Hrvatski radio

Radio Knin

Kaznena prijava protiv Josipe Rimac

17.06.2014.

10:19

Autor: Vesna Jašek

HRT logo

HRT logo

Foto: HRT / HRT

Policija kazneno prijavila Josipu Rimac.

Policija je USKOK-u podnijela kaznenu prijavu protiv kninske gradonačelnice Josipe Rimac, objavio je jutros Jutarnji list, pozivajući se na izvore bliske policijskoj istrazi.

“Postoji osnovana sumnja, pojašnjava policija, da je HDZ-ova gradonačelnica, kao privatna osoba, došla u posjed određene imovine na nezakonit način te je time počinila kazneno djelo. U policiji ne žele ništa detaljnije komentirati nego čekaju što će USKOK učiniti: potvrditi kaznenu prijavu i službeno otvoriti istragu ili je odbaciti.”, piše Jutarnji.

List navodi i kako je prijava poslana još prije tri tjedna, no USKOK se o tome nije službeno očitovao.

"Iz nekih se informacija može prepoznati da MUP i DORH, očito, imaju dvije različite strategije pristupa ovom slučaju. MUP, dakle, drži da su prikupili dostatne dokazi za pokretanje istrage. USKOK, neslužbeno doznajemo, želi još vremena za donošenje odluke o gospođi Rimac.”, piše Jutarnji.

U SMS poruci upućenoj medijima, gradonačelnica Josipa Rimac poručila je tek,  da institucije moraju raditi svoj posao, a za sve izjave novinare je uputila na svojega odvjetnika Željka Gulišiju.

"Ja ne znam da je policija podnijela kaznenu prijavu",   rekao je za HR Knin u telefonskom razgovoru odvjetnik  Gulišija, naglasivši da će slučaj komentirati kad o tome bude i službeno obaviješten. 

Na naš upit da potvrdi pisanje Jutarnjeg Lista, glasnogovornik USKOK-a Vuk Đuričić, je rekao kako postupke, koji su u tijeku, sukladno zakonskim propisima, USKOK ne komentira.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.