Stigli policajci iz Češke i Makedonije
02.07.2014.
15:09
Autor: Lidija Grubišić
HRT logo
Foto: HRT / HRT
Stigli policajci iz Češke i Makedonije
Hrvatskim policajcima u Vodicama i Šibeniku od danas će u obavljanju svakodnevnog posla pomagati kolege iz Češke i Makedonije. Ova se,naime, suradnja temelji na Memorandumu sklopljenom između Ministarstava unutarnjih poslova Republika Hrvatske, Češke i Makedonije.
Strane policajce danas su na konferenciji za novinare predstavili načelnik PU Šibensko-kninske Ivica Kostanić, njegov zamjenik Sandro Santini i voditelj Službe policije Krešimir Nimac.Tijekom srpnja i kolovoza u Policijske postaje Šibenik i Vodice bit će raspoređeni jedna policajka i dvoje njezinih kolega iz Češke, te dva policijska službenika iz Makedonije. Oni će pomagati našim policajcima u obavljanju svakodnevnih zadataka, prevenciji kaznenih djela i prekršaja, a veliku pomoć pružit će na unaprjeđenju komunikacije i suradnje s turistima iz njihovih zemalja.
Strani policijski službenici će biti odjeveni u svoje službene odore, neće nositi oružje i neće primjenjivati policijske ovlasti, niti poduzimati nikakve policijske mjere, no dužni su se pridržavati svih pozitivnih propisa u Republici Hrvatskoj
Zašto su na ispomoć došli policijski službenici iz Češke i Makedonije? Iz Policijske uprave odgovaraju da su se vodili podacima o turističkom prometu, te su kolege iz partnerskih policija angažirani na onim područjima gdje najvećim dijelom borave turisti tih država. Ovo je još jedna od mjera Projekta sigurne turističke sezone, poručuju iz Šibensko-kninske Policijske uprave.
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora
HRVATSKI RADIO
MEĐUNARODNI KANAL
NACIONALNI PROGRAMI