Sat za planet Zemlju
28.03.2014.
10:45
Autor: Lidija Grubišić
HRT logo
Foto: HRT / HRT
Sat za planet Zemlju
Grad Knin priključit će se sutra globalnoj akciji Svjetske organizacije za zaštitu prirode - "Sat za planet Zemlju" kojom se želi ukazati na štetnost klimatskih promjena. Na sat vremena, od 20,30 do 21,30 h , ugasit će se rasvjeta na kninskoj tvrđavi. Iz gradske uprave pozivaju građane da na kratko vrijeme ugase svjetla u svojim domovima i tako pokažu da im je stalo o planetu na kojem žive.
Sat vremena u mraku će biti i šibenska riva.
U akciju se uključio i NP "Krka" i to projektom "Znanjem do očuvanja". U Info centrima u Skradinu i Drnišu održat će se ekoradionice na kojima će se izrađivati svijećnjaci od ambalažnih limenki, a od starih pamučnih majica tepisi. Radionica u Drnišu održat će se 28. ožujka u 18 h, dok dan poslije u Skradinu. Vodit će je ekološka udruga Okea iz Rogoznice.
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora
HRVATSKI RADIO
MEĐUNARODNI KANAL
NACIONALNI PROGRAMI