Hrvatski radio

Radio Sljeme

Kako bi trebao izgledati podvožnjak Medpotoki?

03.04.2025.

10:23

Autor: Krešimir Vešnik/HRT Radio Sljeme

Pročelnik Gradskog ureda za promet, Andro Pavuna

Pročelnik Gradskog ureda za promet, Andro Pavuna

Foto: Slavko Midzor / PIXSELL

Projekt, kojim bi se povezala istoimena ulica sa Samoborskom cestom ispod Aleje Bologne - i tako otvorio pravac sjever-jug - jučer je, na zahtjev Inicijative Gajnice, predstavljen tamošnjim stanovnicima - a okupili su se mnogi.

Plan za novo prometno rješenje na zapadu grada podigao je puno prašine i prije samog početka radova. Iz Grada su, stoga, odlučili pojasniti o čemu se radi. Podvožnjak ispod Aleje Bologne i pruge, rekonstrukcija susjednih ulica, pomicanje tamošnjeg nogometnog igrališta, dio je projekta prezentiranog okupljenim građanima.


- Većina ljudi u naselju već 20, 30 godina zaziva i taj pothodnik; jednostavno se mora riješiti sjever-jug, nešto se mora napraviti da bi se moglo prometovati malo bolje / Ja nisam za ovo rješenje, mislim da postoji pametnijih rješenja, nisu sve opcije iscrpljene da bi se ovako radio megalomanski projekt - rekli su nam neki od okupljenih građana.


- Kao i svaka slična tribina imala je dva ključna cilja. Jedan je da mi približimo ovaj projekt, njegovu namjeru i kontekst, građanima kako bi bolje razumjeli što se doista planira izvesti. Drugi je da mi saslušamo njih, da čujemo što oni, u tome što smo im predstavili, vide kao problem, što smatraju da nešto nije najbolje - rekao je pročelnik Gradskog ureda za promet, Andro Pavuna.    


Građani su postavljali pitanja, ali i predlagali nova rješenja - Zahtjevi da se to uopće ne radi, da se ne mijenja koridor u GUP-u, da se rade nadvožnjaci, to neće biti moguće uvažiti; ali neke manje, donekle i značajne zahvate mislim da bismo potencijalno mogli uvažiti. Moramo sada dati novi nalog projektantu da pokuša iznaći rješenje u skladu s onim što su nam građani rekli - zaključio je Pavuna.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.