Hrvatski radio

Radio Sljeme

Naš Grad - ponovno "hit" turističko odredište

10.07.2016.

18:21

Autor: Irena Dizdarević

HRT logo

HRT logo

Foto: HRT / HRT

Naš Grad iz godine u godinu ruši rekorde posjećenosti - te grabi prema tituli europskog hit-odredišta. Gotovo pola milijuna turista u prvih pola godine ostvarilo je više od 800.000 noćenja. Broj dolazaka u odnosu na 2015. povećan je za 5, a noćenja za čak 10%.

Zagreb nudi za svakoga ponešto. Nekima je ipak najbolje napustiti središte grada i rashladiti se na Jarunu, zagrebačkom moru. Večeri na Griču, Zagreb Classic te Ljeto na Štrosu samo su neki od programa koji se nude turistima, ali i Zagrepčanima. 
Za ljubitelje mistike odsad je u ponudi i 350-metarski tunel Grič koji spaja Radićevu i Mesničku ulicu. Među turistima će biti nekoliko tisuća mladih sportaša koji će se natjecati na Sveučilišnim igrama.

Detalje o cjelokupnoj turističkoj ponudi - možete doznati i na našim stranicama i to u rubrici - Ljeto u Zagrebu.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.