Nogomet: Zadar sačuvao prvoligaški status

17.05.2014.

21:47

I naredne sezone na Stanove će dolaziti najbolji hrvatski klubovi Dinamo, Hajduk ... Pobjedom protiv Istre izboren je ostanak u Prvoj ligi.

Zadar će i sljedeće sezone igrati u Prvoj HNL. Rezultatom 1:0 na igralištu na Stanovima svladali su Istru iz Pule. Pogodak odluke postigao je Jure Jerbić.

Prilikama dosta bogato gledali smo prvo poluvrijeme. Nekoliko stopostotnih šansi imali su gosti, zadrane je na „životu“ držao vratar Matković.

Kako to obično bude, kada ne iskoristiš svoje prigode slijedi kazna. To se dogodilo Istri. Golom glavom Jure Jerbića u 37. minuti Zadar je poveo.

Do kraja poluvremena ali i susreta rezultat se više nije mijenjao te su igrači Ferde Milina mogli početi slaviti ostanak u prvoligaškom društvu.