20:52 / 20.01.2014.

Partizan na Višnjiku uzeo ponuđeno

Poraz košarkaša Zadra. Rezultatom 64:56 u dvorani Krešimira Ćosića u susretu 17. kola regionalne ABA lige svladao ih je beogradski Partizan.

Nakon početnog ispitivanja snaga Zadar je u 7. minuti poveo 17:9 dok je po isteku prve četvrtine vodio 19:15. Druga dionica donijela je zanimljivu košarku. Zadrani su i dalje bili u odličnom ritmu a 11 košem Ivana Batura na isteku prvog poluvremena imali su i do tada najvećih +9, 35:26.

Filip Kraljević na početku treće četvrtine postiže tri koša za +11 Zadra. Vrlo brzo gosti su uhvatili priključak te je uoči odlučujučih deset minuta rezultat bio 52:47 za Zadar.

Serijom 11:2, Partizan upotpunosti preokreće susret, u 36. minuti igrači Duška Vujoševića vode 58:54. Stečenu prednost momčad kvalitete Partizana znalački je sačuvala do kraja te je upisala nove bodove u ovom natjecanju.

Zadrani koji imaju za čim žaliti s obzirom da su gotovo 35 minuta bili u vodstvu, postigli su u tom periodu svega četiri koša, a to je bilo premalo za napraviti iznenađenje i poraziti favoriziranog gosta.

Tek nešto bolji od ostalih kod Zadra koji se sada nalazi na začelju bio je Ivan Batur s 13 koševa. Sljedeći protivnik koji ih očekuje je u Smederevu, Mega Vizura.