22:27 / 21.05.2014.

Zadar promašio tri šuta za pobjedu

Poraz u susretu 14. kola A-1 lige za prvaka košarkaša Zadra. Rezultatom 78:77 u dvorani Krešimira Ćosića svladala ih je Cibona.

Zanimljivih prvih 20 minuta gledali smo na Višnjiku. Cibona se u 14. minuti imala prednost od  8 koševa.  Zadrani su se vratili, serijom 9-0 preokrenuli su tijek susreta te su na odmor otišli vodstvom 43:39.

Odlično je treću dionicu odigrala Cibona te je uoči zadnjih deset minuta imala prednost od 11 koševa. Izgledalo je da se gosti stečeno vodstvo lagano sačuvati i susret mirno privesti kraju.

Tako nisu mislili igrači Zadra, u 36. minuti stigli su do izjednačenja (71:71) te je uslijedila uzbudljiva završnica. Pri vodstvu 78:77 Cibone, Zadar je imao loptu u svojim rukama i priliku za pobjedu. Prvo je promašio Lyons a zatim sa zvukom sirene i Ramljak te su dva boda otišla put Zagreba.

Do pobjede je Cibonu predvodio izvrsni Dario Šarić s 36 koševa dok je kod Zadra 25 postigao Mark Lyons.

Ovom pobjedom Cibona je osigurala poziciju dva a Zadar tri, uoči doigravanja. Upravo ova dva suparnika i odmjerit će snage u poluzavršnici dok drugi polufinalni par čine Cedevita i šibenski Jolly.

KK ZADAR - KK CIBONA 77-78

KK Zadar: Bašić 2, Ivanov 13, Kraljević 4, Lawrence, Perić, Lyons 25, Sobin 11, Đugum, Ramljak 11, Batur 4, Dijan 5, Prostran 2.

KK Cibona: Kus 3, Planinić 11, Blassingame 8, Šarić 36, Rozić 15, Jagodić-Kuridža 1, Junaković, Mavra, Arapović, Siriščević 4, Gabrić, Krušlin.