U povodu Dana antifašističke borbe gradonačelnik Zadra Božidar Kalmeta sa suradnicima, položio je lovorov vijenac na Spomen obilježje na Narodnom trgu, u znak sjećanja i dubokog pijeteta svim palima u Antifašističkoj borbi i svim civilnim žrtvama fašističkog terora.
Danas obilježavamo i slavimo Dan antifašističke borbe, kao i svake godine polažemo vijenac ovdje svima onima koji su krvlju, znojem i perom gradili slobodni Zadar. Klanjamo se svim žrtvama koje su dane za slobodu i podsjećamo i danas da su antifašističke vrijednosti vrijednosti koje treba živjeti i koje živimo, na kojima počiva i moderna Europa – kazao je gradonačelnik Božidar Kalmeta.
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.