Hrvatski radio

Radio Zadar

Rješavanje sporova mirenjem

01.04.2014.

07:23

Autor: HRT-Centar Zadar

HRT logo

HRT logo

Foto: HRT / HRT

Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Zadar organizira danas početkom u 11 sati skup na kojem će se predstaviti rad Centra za mirenje i Stalnog arbitražnog sudišta.

Svrha je trgovačkim društvima i drugim poslovnim subjektima osigurati učinkovito rješavanje poslovnih sporova. Ako pažljivo ne planiraju mehanizme rješavanja sporova, poduzetnici se izlažu riziku traženja pravne zaštite u dugotrajnim i neizvjesnim sudskim parnicama.

Izlagači:

  • Prof.em.dr.sc. Krešimir Sajko, predsjednik Centra za mirenje pri HGK
  • Prof.dr.sc. Mihajlo Dika, predsjednik Stalnog arbitražnog sudišta pri HGK

Arbitraža i mirenje predstavljaju učinkovitu alternativu sudskom rješavanju sporova. Putem usluge organiziranja postupka arbitraže i mirenja, Stalno izbrano sudište i Centar za mirenje pri Hrvatskoj gospodarskoj komori pružaju cjelovit okvir za učinkovito izvansudsko rješavanje domaćih i međunarodnih poslovnih sporova. Sudište i Centar organizirali su ovaj skup u namjeri da informiraju poduzetnike o praktičnim aspektima rješavanja sporova arbitražom i mirenjem.

Seminar je namijenjen poduzetnicima, odvjetnicima, bilježnicima i svima ostalima koji su zainteresirani za rješavanje sporova arbitražom i mirenjem. Iako se u seminar mogu uključiti i djelatnici pravne službe, trebalo bi nastojati osigurati sudjelovanje menadžmenta.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.