Presudom nadležnog suda 47-godišnjaku je izrečena kazna zatvora u trajanju od 15 dana te je od njega oduzeto osobno vozilo, koje je postalo vlasništvo Republike Hrvatske
31.10.2025.
12:20
Autor: mup
trajno oduzeto vozilo
Foto: mup / hrt
Presudom nadležnog suda 47-godišnjaku je izrečena kazna zatvora u trajanju od 15 dana te je od njega oduzeto osobno vozilo, koje je postalo vlasništvo Republike Hrvatske
Postupanje policijskih službenika Postaje prometne policije Zadar okončano je presudom Općinskog suda u Zadru koja je potvrđena presudom Visokog prekršajnog suda RH, na temelju koje je trajno oduzet automobil u vlasništvu 76-
godišnjakinje.
Naime, 13. srpnja 2025. godine u Smokoviću policijski službenici Postaje prometne policije Zadar zaustavili su automobil zadarskih registarskih oznaka kojim je upravljao 47-godišnji hrvatski državljanin pod utjecajem alkohola i prije
stjecanja prava na samostalno upravljanje motornim vozilom, odnosno bez položenog vozačkog ispita za vozilo bilo koje kategorije te za vrijeme dok mu je Rješenjem određeno da ne može podnijeti zahtjev za izdavanje vozačke
dozvole na rok od dvije godine od dana izvršnosti rješenja, zbog ranije prikupljenih negativnih bodova.
Policijski službenici su tom prilikom privremeno oduzeli vozilo 76-godišnje vlasnice kojim je muškarac upravljao, a po provedenoj prekršajnoj obradi 47-godišnjak je uz Optužni prijedlog doveden na Prekršajni odjel Općinskog suda u Zadru.
Nakon saslušanja na sudu vozaču je određena mjera zadržavanja nakon čega je predan u Zatvor u Zadru.
Prekršajni postupak je okončan donošenjem presude kojom je 47-godišnjak proglašen krivim za prekršaje koje mu se optužnim prijedlogom stavljaju na teret, sukladno odredbama Zakona o sigurnosti prometa na cestama.
Uz navedeno, presudom Općinskog suda 47-godišnjaku je izrečena i kazna zatvora u trajanju od 15 dana te mu je oduzeto osobno vozilo, koje je postalo vlasništvo Republike Hrvatske.
Za napomenuti je da u konkretnom slučaju radi o recidivistu, odnosno osobi koja je već ranije pravomoćno kažnjavana zbog činjenja najtežih prometnih prekršaja, koji su predstavljali opasnost te ugrožavali sigurnosti drugih sudionika u prometu na cestama.
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora
HRVATSKI RADIO
MEĐUNARODNI KANAL
NACIONALNI PROGRAMI