Hrvatski radio

Radio Zadar

Zaželi ljubav

11.02.2014.

12:43

Autor:

HRT logo

HRT logo

Foto: HRT / HRT

Tri tisuće lampiona za treći po redu svjetlosni spektakl na zadarskom Forumu, koji će se održati na Valentinovo navečer pod motom Zaželi ljubav.

Prije tri godine kada je bila prva akcija puštanja lampiona, u zrak ih je s Foruma poletjelo oko 1.400, a lani je ta brojka narasla na 2.300. Ove godine jedan od organizatora Neno Stojaković očekuje barem tri tisuće. Toliko je naime lampiona u prodaji, a cijena im se kreće oko dvadeset kuna. Već od danas se mogu kupiti u hostelu Forum,koji se također uključio u akciju Zaželi ljubav. A dobar dio sredstava prikupljenih od prodaje lampiona, te drugih prigodnih suvenira namijenjen je ove godine Udruzi Katoličkih medicinskih sestara i tehničara, pa sestra Melhiora i Stojaković ističu, kako će prikupljeni novac biti namijenjen osobama s invaliditetom:

To su sve mladi ljudi. Najstarija osoba još nema 30 godina. Potrebna su im i medicinska pomagala, česti odlasci kod liječnika, i u Zagreb, često i boravak gore, a tako bismo rado željeli pomoći.

Očekujemo stvarno puno ljudi. Mislim da ćemo stvarno ove godine uspjeti napraviti jedan iskorak i s količinom balona i s ponudom i naravno da ćemo skupiti novce da im se pomogne i da im omogućimo da budu sigurni da budu sigurni da nisu sami. - poručili su organizatori.

Osim humanitarnoga karaktera, cijela akcija u budućnosti bi trebala poprimiti i turističku notu. Zato ove godine u njoj sudjeluju i ugostitelji s delicijama od afrodizijaka i u znaku ljubavi. Organizatori zato pozivaju sve parove koji se namjeravaju zaručiti, da to učine u petak, javno na Forumu, a mi Vas samo možemo pozvati da od 20 sati s lampionom u ruci dođete i date potporu ljubavi, ma kakav ona predznak imala. 

 

 

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.