Turistička zajednica grada Osijeka, uz pokroviteljstvo Grada Osijeka, sa zadovoljstvom najavljuje 9. Festival cvijeća i drveća koji će se održati u subotu i nedjelju, 18. i 19. travnja 2026. godine, u Parku kralja Držislava (kod školjke).
13.04.2026.
13:38
Autor: Radio Osijek / TZ Grada Osijeka
Sajam cvijeća
Foto: Mario Đurkić / Horizont Solutions
Turistička zajednica grada Osijeka, uz pokroviteljstvo Grada Osijeka, sa zadovoljstvom najavljuje 9. Festival cvijeća i drveća koji će se održati u subotu i nedjelju, 18. i 19. travnja 2026. godine, u Parku kralja Držislava (kod školjke).
Sajam cvijeća
Foto: Mario Đurkić / Horizont Solutions
Osijek će i ovog proljeća procvjetati u punom smislu te riječi! Festival donosi bogatu ponudu cvijeća, sadnica, bilja, vrtne opreme, dekoracija i pratećih tematskih proizvoda, kao i niz radionica za djecu i odrasle koje promiču održivost, kreativnost i suživot s prirodom.
Kroz stvaranje, igru i neposredan kontakt s biljnim svijetom, posjetitelji će moći razvijati ekološku svijest i uživati u zajedničkom druženju na otvorenom. Festival je idealno mjesto za sve koji vole prirodu, vrtlarstvo i uređenje svojih zelenih kutaka, ali i za one koji žele provesti ugodan vikend u dobrom društvu.
Svečano otvorenje održat će se u subotu, 18. travnja u 10:30 sati, uz nastupe Plesnog studija Shine, učenika OŠ Vijenac, Glazbene škole Franje Kuhača te prigodni glazbeni program Erike Crnković i Lukasa Antinca. Tijekom oba dana posjetitelje očekuju brojni glazbeni i plesni nastupi, edukativne radionice i zabavni sadržaji za sve generacije.
PROGRAM
SUBOTA, 18. travnja 2026.
10:30 sati – OTVORENJE FESTIVALA
Nastup Plesnog studija Shine
Nastup učenika OŠ Vijenac – Djembe sekcija
Nastup učenika Glazbene škole Franje Kuhača
Prigodni glazbeni program – Erika Crnković & Lukas Antinac
10:00 – 17:00 sati – Dječje radionice
10:00 sati – Potraga za cvjetnim blagom (ROOTS – Centar za održivi obiteljski život)
11:30 sati – Kreativna radionica: Izrada ukrasnih teglica od recikliranog materijala (Udruga KiddOSice)
13:00 sati – Radionica: Zasadi i ponesi (Udruga OSPERA)
15:00 sati – Piknik uz slikovnice (Obrt Mali čitači)
16:00 sati – Kreativna radionica: Izrada vilinskog vrta (Obrt Vedma)
16:00 sati – Radionica prepoznavanja samoniklog jestivog i ljekovitog bilja (Ines Pašić)
16:30 sati – Nastup Plesnog studija Shine
17:00 sati – Nastup članova Tamburaške škole Batorek
18:30 sati – Prigodni glazbeni program – Roko Bunčić
NEDJELJA, 19. travnja 2026.
Prigodna prodaja tijekom dana
Iz TZ Grada Osijeka pozivaju sve građane i posjetitelje da svojim dolaskom podrže manifestaciju koja već devetu godinu uspješno povezuje hortikulturu, edukaciju, održivost i kvalitetan sadržaj na otvorenom. Festival je dokaz da Osijek živi svoje zelene vrijednosti i njeguje kulturu ugodnog življenja okrenutu prirodi, zajednici i zdravim navikama.
Vidimo se 18. i 19. travnja u Parku kralja Držislava – na Festivalu cvijeća i drveća, gdje priroda, kreativnost i zajedništvo ponovno cvjetaju!
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora
HRVATSKI RADIO
MEĐUNARODNI KANAL
NACIONALNI PROGRAMI