Hrvatski radio

Radio Osijek

Završna izložba fotoradionice „Svijet u bojama“

04.06.2025.

13:12

Autor: Radio Osijek

Foto Hrvatska

Foto Hrvatska

Foto: Foto Hrvatska / -

U Arheološkom muzeju u 18.30 sati održat će se završna izložba fotoradionice „Svijet u bojama“ u Osijeku u sklopu velike jubilarne 10. turneje Foto Hrvatske. 

Nakon 250 fotoradionica i više od 4000 polaznika diljem zemlje divno je bilo zabilježiti fotoaparatom ljepote krasnog Osijeka i družiti se sa 16 polaznika raznih generacija u ovoj slavljeničkoj turneji, istaknula je voditeljica radionice i jedna od začetnica, Sanja Grgić Ćurić. Dodala je kako su se za vrijeme radionica otkrile krasne životne priče s mnogima od polaznika, a neki od njih su se sreli nakon 30 godina baš na fotoradionici.


FOTO HRVATSKA i SVIJET U BOJAMA osnovani su s ciljem unapređenja kvalitete života, osvještavanja kreativnih potencijala u nama i približavanja ljepota koje nas okružuju kroz fotoradionice, fotografije, kalendare, razglednice, turističke šetnje i izlete. 


Idejni začetnici su Sanja Grgić Ćurić (diplomirana novinarka) i Nikola Ćurić (diplomirani odgajatelj). Sanja je renomirana fotografkinja i voditeljica jedinstvenih fotoradionica „Svijet u bojama“. Autorica je više fotomonografija i turističkih vodiča (NP Plitvička jezera, NP Brijuni, NP Paklenica, Istra, Zagreb, Međugorje – Dani milosti)..) koje je kroz godine realizirala s najvećim izdavačem turističkog propagandnog materijala u HR.


Nikola je rukovoditelj naših cjelokupnih gostovanja i rada. Dugogodišnji uspješni djelatnik u kulturnom i edukacijskom turizmu u Hrvatskoj i svijetu. Licencirani je turistički vodič za Zagreb i Zagrebačku županiju i voditelj putovanja po cijeloj HR i inozemstvu (Beč, Budimpešta, Bratislava….)

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.