Hrvatska U-21 ipak bez Europskog prvenstva

14.10.2014.

23:34

Autor: Krunoslav Inhof

Hrvatska U-21 reprezentacija nije se uspjela plasirati na Europsko prvenstvo. Nakon poraza u Engleskoj 2:1, izgubili i u Vinkovcima istim rezultatom.

Nakon što su mladi reprezentativci Hrvatske prije 4 dana odigrali Engleskoj 2:1, svi su se nadali kako će u Vinkovcima uspjeti izboriti pobijedu koja bi nam omogućila plasman na završni turnir u Češku, no to se ipak nije dogodilo. Hrvatska U-21 ugostila je sinoć svoje vršnjake iz Engleske u Vinkovcima, no gosti su samo udvostručili stečenu prednost iz Wolverhamptona i ponovno pobijedili identičnim rezultatom 2:1. Hrvatska mlada reprezentacija tako već 10 godina ostaje bez ovoga natjecanja, a Engleska peti put zaredom ide na Europsko prvenstvo.

Ipak, imala je i Hrvatska svoje prilike, a moglo je sve biti puno drugačije da Mario Pašalić na samom početku utakmice, već u prvom napadu u drugoj minuti, nije promašio priliku kakva se ne smije promašiti. Bio je potpuno sam ispred engleskog vratarana, te pogodio pravo u njega. Samo nekoliko minuta kasnije i Rebić je propustio 100-postotnu priliku, a zatim je uslijedila kazna. U 9. minuti poveli su Englezi i dalo se naslutili kako će ovaj ishod završiti. Livaja je pogotkom u 38. minuti dao još neke nade u prolazak, no nakon pogotka Hughesa u 73. sve je bilo jasno.

Hrvatski izbornik Nenad Gračan istaknuo je nakon utakmice kako mu je žao još jedne odlične generacije koja se nije uspjela plasirati na Europsko prvenstvo i dodao: "Kada napravimo analizu, moramo priznati da su Englezi bili bolji, iako smo imali svoje prigode. Sigurno da smo tužni jer je prilika bilo, no međutim Englezi su se pokazali jači od nas i čestitam im na uspjehu." - rekao je izbornik Gračan i na kraju zahvalio Vinkovačkoj publici (Sve ulaznice puštene u prodaju su i prodane, tako da se na tribinama Cibalijinog stadiona okupilo oko 6.500 ljudi).