Kelme - Nacional 2:3

07.10.2014.

10:01

Autor: Krunoslav Inhof

Osijek Kelme i Nacional odigrali su u petak navečer vrlo zanimljivu utakmicu, u kojoj je na kraju s(p)retno slavila momčad iz Zagreba, rezultatom 2:3.

Momčad Osijek Kelmea ponovno je privukla veliki broj gledatelja u Zrinjevac, a više od 800 ljudi došlo je pogledati prvu domaću utakmicu najboljeg osječkog futsal kluba.

Utakmica je počela dobro za domaću momčad. Već je u prvoj minuti dobru šansu za gol imao Dakić. U drugoj minuti Gordan Duvančić je zabio za vodstvo 1:0, a nakon gola dobre su prilike za povećanje vodstva zabilježili Dakić i Horvat, dok je Nacional prvu veću šansu imao u šestoj minuti, kada je pucao Morina, a izvrsno obranio Mladina. U osmoj minuti precizan je bio Tihomir Novak te izjednačio rezultat na 1:1. Gol Nacionala nije uzdrmao momčad Osijek Kelmea te su već minutu poslije golom Zvonimira Horvata došli do novog vodstva, 2:1. Nakon Horvatovog gola gosti su zaprijetili preko Kuzovića i Morine, ali nisu došli do novog izjednačenja. Osijek Kelme je pak mogao povećati vodstvo preko Duvančića i Pandurevića, no Nacionalov golman Luketin je bio na visini zadatka te je poluvrijeme završilo rezultatom 2:1.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili gosti i opasno zaprijetili preko Novaka i Morine. U 27. minuti dobre su prilike zabilježili Horvat i Kajfeš, ali lopta ipak nije zatresla mrežu protivnika. U 31. minuti Nacional je došao do izjednačenja preko Davora Konjuha, a minutu poslije precizan je bio Goran Ugarković za vodstvo Nacionala 2:3. Osijek Kelme je nakon toga pokušavao doći do izjednačenja, ali bezuspješno. Najveću priliku za izjednačenje propustio je Dražen Čavar, koji nije realizirao kazneni udarac iz 37. minute. Osijek Kelme je do kraja utakmice igrao s ''letećim vratarom'', no ipak nije uspio doći do izjednačenja, pa je utakmica završila rezultatom 2:3.