NK Osijek krenuo porazom!

20.07.2014.

00:07

Autor: Krunoslav Inhof

Nogometaši Osijeka izgubili su u subotu od Lokomotive u Gradskome vrtu utakmicu prvoga kola nove sezone Prve Hrvatske nogometne lige, a rezultat je bio 1:4.

Suprotno najavama trenera Osječana Tomislava Rukavine uoči utakmice, domaći nogometaši u subotu navečer nisu pokazali dovoljnu želju za pobjedom, koju su pokazivali krajem prošle sezone, a upravo je to glavni razlog loše igre Osijeka i zaslužene pobjede Lokomotive.

Nakon utakmice trener Lokomotive Tomislav Ivković ocijenio je kako je Lokomotiva bila opasnija i konkretnija iako je Osijek imao kontrolu igre i veći posjed lopte. S tim se nije složio njegov imenjak Rukavina: "Čestitam kolegi na zasluženoj pobjedi iako se ne bih s njim složio da smo imali kontrolu igre i veći posjed lopte. Mi nismo imali ništa! Ono što mi najviše smeta je što nismo imali žara ni emocija. Nismo imali volje ni htjenja da pobijedimo, koje smo imali u šokantnoj završnici na kraju prošle sezone. Očito bolje igramo kad imamo mač nad glavom nego kada je pritisak manji i kada igramo ležernije. Mi si ne možemo dopustiti da igramo ležerno, moramo igrati 100% i jedino tako možemo postizati neke rezultate." - rekao je Rukavina i dodao da nakon jedne utakmice ne treba praviti tragediju, te da će sve nedostatke iz ove utakmice kroz rad i treninge pokušati ispraviti.

Inače, u Gradskome vrtu okupilo se oko 2.000 gledatelja. Gosti su poveli golom Pavičića već u četvrtoj minuti, a na 0:2 povisio je Pajač u 38. minuti. Na 1:2 smanjio je Barišić u 62. minuti, ali nada Osječana kratko je trajala. Naime, već u 65. minuti Budimir je pogodio za 1:3, a isti igrač postavio je konačnih 1:4 minutu prije kraja utakmice. Osječani su od 83. minute igrali s igračem manje, jer samo u nekoliko minuta Bralić je dobio dvije opomene i samim time crveni karton.